Futbal v Rožkovanoch


Z  HISTÓRIE  FUTBALU  V  ROŽKOVANOCH

V rožkovianskej kronike je prvý záznam týkajúci sa športu, t.j. futbalu, z roku 1956. „Telovýchovná jednota Sokol“ mal 26 členov. Ale už v roku 1960 šport ochabol. Oživenie športovej činnosti nastlalo v roku 1963. Mužstvu sa podarilo umiestniť  v 4. kategórii na       1. mieste.

V roku 1965 futbalové mužstvo, pod novým názovm „TJ Družstevník“ postúpil do 3. triedy. Ale v nasledujúcom roku 1966 vypadol z 3. triedy a bol zaradený do 4. okresnej súťaže. V roku 1968 sa mužstvo rozpadlo.

V roku 1969 sa šport opäť oživil. Bolo opravené ihrisko a zvolený nový výbor, klub mal 18 hráčov. Nachádzalo sa v 4. A triede. V roku 1972 sa futbalové mužstvo volá „Telovýchovná organizácia Požiarnik“.  V roku 1973 obsadili 1. miesto 3. triedy a postúpili do 2. triedy.

V roku 1974 sú už registrované tri futbalové družstvá: dospelých, dorastencov a žiakov. V roku 1979 Bola TJ ocenená titulom „Vzorná TJ“, dorastenecké a žiacke družstvo dostalo titul „Vzorný kolektív mládeže“. V roku 1980 bolo premenované na „TJ Štátny majetok, malo 117 členov. Každoročne od roku 1975 sa hral memoriál Jordana Kicka na jeho pamiatku, ktorý tragický zahynul.

Od roku 1984 ostali tri družstvá, ktoré striedavými úspechmi okresných súťaží postupovali od 4. do 2. triedy. Od roku 1994 organizácia dostala nový názov „FC Rožkovany“. Na začiatku 90-tych rokoch bolo 150 členov, v súčasnosti je 70 členov.

SÚČASNOSŤ

V súčasnosti prežíva futbal v Rožkovanoch veľký progres.  K mužstvu dospelých v sezóne 2013/2014 zasadol na trénerskú lavičku, náš rodák Peter Čekan, a hneď v jeho prvej sezóne sa naším mužom podarilo postúpiť z III.B triedy do II. triedy Obfz Prešov.


V tomto ročníku si naši dospelí futbalisti zabezpečili aj účasť v letnom pohári, ktorý v konečnom zúčtovaní vyhrali. Je to doteraz najväčší úspech v histórii Rožkovianskeho futbalu. 


Mužstvo dorastencov nás úspešne reprezentuje v najvyššej oblastnej súťaži I. trieda. Na trénerskú lavičku sa vrátil Ján Petrek a ako vedúci mužstva mu pomáha Marko Pribula. K ním sa v tejto sezóne pripojil aj Lukáš Kostolník.


Naše žiacke mužstvo pôsobí v súťaži II.E trieda. Dvojica Marián Kravec a Vlado Pribula sú nielen trénermi ale aj vychovávateľmi pre našu omladinu. Chlapcov vedú k dobrým výsledkom, a predovšetkým k disciplíne.Členovia výboru futbalového klubu: Jozef Mišenko, Peter Janič, Pavol Mišenko, Ján Petrek, Vladimír Pribula, Andrea Mišenková, Jozef Koscelník

Členovia revíznej komisie : Ján Funtáľ, Miroslav Ceperko, Štefan Pribula 

Výbor na svojom prvom zasadnutí zvolil funkcionárov: 

Predseda - Jozef Mišenko, Podpredseda - Vladimír Pribula, Hospodár - Andrea Mišenková, Členovia výboru - Peter Janič, Pavol Mišenko, Ján Petrek, Jozef Koscelník

Ďalej bol ustanovený realizačný tím: 

tréner družstva dospelých -  Peter Čekan 

vedúci družstva dospelých -  Jozef Koscelník

tréner družstva dorastu -       Ján Petrek

vedúci družstva dorastu -      Marko Pribula, Lukáš Kostolník

tréneri družstva žiakov -         Marián Kravec, Vlado Pribula


Naši muži štartujú v  súťaži II. trieda, dorastenci  v I. triede, žiaci v najnižšej súťaži II. E triede. 

Aktuality a oznamy
Stanovisko k EuroVelo 11

zobraziť celý oznam

PREVÁDZKOVÁ DOBA NA ZBERNOM DVORE V OBCI ROŽKOVANY

zobraziť celý oznam

KALENDÁR ZBERU ODPADOV NA ROK 2023

zobraziť celý oznam

Nahláste nám podnet cez www.OdkazPreStarostu.sk

zobraziť celý oznam

Počasie v Rožkovanoch

Počasie overcast clouds
Teplota: 18.60°C
vietor: 1km/h, vlhkosť: 92
tlak: 1014kPa